Slunce

Slunce

Sluneční světlo je zdrojem životodárné energie. Stimuluje rostliny a další organismy k životu, v těle se podílí na produkci vitaminu D, který potřebujeme k životu a udržení dobrého zdraví a duševní kondice.

Přímé vystavení slunečnímu záření však pokožce neprospívá. UVA záření urychluje procesy stárnutí pokožky a má destruktivní vliv na kolagenová vlákna, která oslabená způsobují vrásky a ztrátu pevnosti pokožky. UVB záření se soustředí na vrchní vrstvy pokožky a způsobuje popáleniny, podráždění a zarudnutí.

Sluneční záření může také přispět ke vzniku popálenin a rakoviny kůže. To však neznamená, že se musíte vzdát pobytu na pláži a užívání si krásného opálení. Správná ochranná kosmetika nám umožní užívat si prázdninových radovánek a zároveň chránit pokožku před negativními účinky nadměrného UV záření.

Melanin, pigment obsažený v kůži, ji přirozeně chrání před působením slunečních paprsků. Právě jeho působení vyvolává efekt opálení. Příliš dlouhý pobyt na silném slunci však může způsobit popálení kůže, které poškozuje buňky a způsobuje podráždění. Pravidelné nadměrné vystavování pokožky slunci ji může oslabit, způsobit její nadměrné vysušení, trvalé změny barvy a sklon k alergiím.

Kůže malých dětí, která si teprve vytváří přirozenou ochrannou bariéru, je na sluneční záření nejcitlivější. Přípravky na opalování používané u dětí by měly obsahovat vysoce hodnotné opalovací krémy - SPF 50+ a složky zabraňující vysušování pokožky. Mléko s filtrem SPF 50+ Lirene Kids se díky svému voděodolnému složení skvěle osvědčí při prázdninové zábavě na pláži nebo u bazénu. Díky jemným složkám lze mléko používat u dětí již od 7. měsíce.

Ti, kterým záleží na krásném a přirozeném opálení, by také neměli zapomínat na správnou ochranu před sluncem. Opalovací krémy chrání pokožku před škodlivými účinky záření, avšak neblokují jej zcela, a dokonce pomáhají urychlit opálení a dosáhnout krásné zlatavé pleti díky obsahu kakaového másla.

Alternativou opalovacích krémů jsou speciálně vypracované oleje, které díky obsahu přírodních olejů se zvláčňujícími vlastnostmi pokožku promašťují a vyživují a zároveň ji chrání před spálením.

Ochrana pokožky před slunečním zářením je důležitá i při každodenní péči. Také v zimě ve městě dopadá sluneční záření na naši pokožku a způsobuje její mikropoškození. Lidé se světlým fototypem, čili bledou, velmi světlou pletí a světlými nebo zrzavými vlasy, jsou na působení slunce obzvláště citliví. Každodenní ochrana před slunečním zářením pomocí krémů na tělo a obličej s ochranným faktorem SPF 20-30 pomůže udržet mladistvou a pevnou pleť po delší dobu a zabrání změnám barvy a podráždění způsobeným UV zářením. Pro úplnou ochranu před zářením byl v laboratoři Lirene vyvinut hydrolipidický ochranný krém na obličej SPF 50+ IR obsahující jedinečnou složku IR komplex, která chrání pokožku před infračerveným zářením, jež poškozuje DNA kožních buněk.

Pokožka správně chráněná před negativními účinky slunečního záření si zachová svůj mladý vzhled po mnoho let.

Inspirujeme vás každý den

Připojte se ke komunitě značky Lirene