Čisticí gely a pěny

Obličej je nejvíce charakteristickou a nejlépe rozpoznatelnou částí našeho těla. Právě podle obličeje poznáme daného člověka; obličej ukazuje naše emoce, osobnost a náladu v daném okamžiku. Díky mimice obličeje můžeme komunikovat beze slov.

Péče o obličej je velmi důležitým ošetřením, které by mělo vstoupit do každodenní rutiny. Díky správně upravené a zdravé pokožce obličeje vypadáme dobře, příjemně pro naše okolí a vzbuzujeme důvěru. V práci, ve společenském styku a v citových záležitostech má vzhled našeho obličeje značný význam. A nejde o rysy, protože krása je otázkou vkusu - dobře upravený člověk bude vždy vnímán jako atraktivnější a důvěryhodnější nežli ten, na jehož pleti jsou patrné známky únavy a zanedbanosti.

Vhodná péče o obličej znamená především její správnou hydrataci, promašťování, výživu a ochranu před vnějšími vlivy - větrem, chladem a ultrafialovým zářením, které ničí kolagenová vlákna a je zodpovědné za procesy stárnutí. Také v zimě má sluneční záření negativní vliv na pokožku, proto je důležité chránit obličej před UV zářením po celý rok.

Péče o obličej znamená jeho pravidelné čištění. Nejde však o mytí pokožky mýdlem, které ji vysušuje a ničí její přirozenou hydrolipidovou ochrannou bariéru. K čištění obličeje je nejlepší používat speciální dermatologicky připravené gely nebo vody s účinkem vhodným pro daný typ pokožky. Jiným způsobem budeme mýt a pečovat o pleť se sklonem k akné, jiným o suchou, smíšenou nebo mastnou pleť, zatímco stárnoucí nebo pokožka s rozšířenými kapiláry bude mít zcela jiné potřeby.

Kromě pravidelného mytí obličeje gelem se vyplatí několikrát týdně používat exfoliační peeling, jehož dodatečnou výhodou je hloubkově čištění pokožky obličeje - jemnozrnný peeling.

K odlíčení používejme speciální přípravky, aby na obličeji nezůstávaly zbytky barevných kosmetických přípravků, které pleť zatěžují, ucpávají póry a způsobují množení bakterií na pokožce.

Péče o obličej by měla zahrnovat také pokožku krku a dekoltu, které jsou při každodenní péči o pleť často opomíjeny a které jsou v případě, že se o ně nepečuje, obzvláště silným ukazatelem stárnutí. Hydratační krémy, krémy proti vráskám a krémy na zpevnění pleti vhodné pro daný věk je vhodné používat v případě potřeby již od 20 let, aby se zabránilo předčasnému stárnutí pokožky a aby pleť vypadala déle mladě a upraveně.

Základní péči o obličej skvěle doplňují čisticí, hydratační a liftingové masky, koncentrovaná séra a ochranné krémy, které se používají při kontaktu pokožky s mrazem, větrem nebo silným slunečním zářením.

Výrobky od Lirene pro péči o obličej obsahují dermatologicky testované složky speciálně vyvinuté pro potřeby konkrétních typů pleti. Komplexní péče o obličej s výrobky Lirene a pravidelné používání kosmetických přípravků vhodných pro váš typ pleti vám umožní těšit se ze zdravé a upravené pleti po mnoho let.

Inspirujeme vás každý den

Připojte se ke komunitě značky Lirene